fbpx
Virtual Tour Virtuālā tūre

Rezervēt apartamentus

MŪSU LEĢENDA

Mūsu viesnīcas vēsture sākās ir liktenīgu zīmi – nama, kurš celts 1898. gadā, restaurācijas laikā vienā no telpām zem grīdas tika atrasta koka kaste. Tajā atradās zīmējumi, otas un sera Artura Konana Doila 1901. gada 10. novembrī rakstīta vēstule. Papīrs bija gandrīz sabirzis, izlasīt varēja vien nelielu vēstījuma fragmentu, bet kādu!

‟Zariņa kungs, es Jums pateicos! Ekslibris ir izdevies lielisks – tieši tas, kas man vajadzīgs!”

Ekslibris uzmetums ar slavenā rakstnieka iniciāļiem atradās tajā pašā kastē. Turpmākie pētījumi atklāja, ka vēstule varētu būt adresēta tā laika slavenākajam latviešu gleznotājam Rihardam Zariņam, kurš, iespējams, dzīvoja šajā namā. Acīmredzamus pierādījumus par rakstnieka un mākslinieka pazīšanos un saraksti atrast neizdevās, bet tāda izcilā detektīva Šerloka Holmsa labākajās tradīcijās radusies mīkla nevarēja nepārdzimt efektīgā idejā.

Turklāt no 2011. gada garām viesnīcai dodas par godu Šerloka Holmsa dzimšanas dienai organizēta kostīmu parāde, bet blakus ieliņā tika uzņemta ne vienai vien skatītāju paaudzei mīļa filma ‟Šerloka Holmsa un doktora Vatsona piedzīvojumi”. Norāžu un ‟pierādījumu” ir vairāk nekā nepieciešams! Tā viesnīca ieguva savu nosaukumu, veidolu un kļuva par Beikerstrītas 221B Rīgas štāba mītni.